KEITÄ OLEMME?

Kaikki alkoi kivijalkaliikkeestä, Wanhasta Narikasta, joka on myynyt opiskelutarvikkeita Turun yliopistolla yli 20 vuotta. Opiskelijajärjestöjen colleget rantautuivat Suomen Turkuun vuonna 2015. Wanha Narikka oli Suomen ensimmäinen kivijalkaliike, joka myi opiskelijacollegeita. Muut opiskelijayhteisöt pyysivät apuamme, sillä heillä ei ollut samankaltaista mahdollisuutta. Siksi kehitimme palvelun, joka tekee vaatteiden hankkimisesta omalla logolla helpompaa kuin koskaan aiemmin. Näin syntyi Logosi.fi, Suomen ensimmäinen palvelu opiskelijacollegeiden tilaamiseen.

Aiemmin tilaaminen vaati monta erilaista välivaihetta sekä ongelmaa ratkaistavaksi ennen vaatteiden saapumista. Halusimme, että kaikenkokoiset ryhmät saavat olla esillä ilman kaikkea tilausprosessiin liittyvää vaivaa. Palvelumme synty perustui yhteisöllisyyteen, laadukkuuteen ja vaivattomuuteen, jotka ohjaavat toimintaamme edelleen. Pitkä historiamme takaa kattavan ammattiosaamisen yhteisönne vaatteiden hankintaan omalla logolla.

Ajan kuluessa huomasimme palvelumme soveltuvan myös abeille, yrityksille, tapahtumille ja ryhmille. Suuren kysynnän vuoksi myös tiimimme on kasvanut, jotta voimme palvella asiakkaitamme mahdollisimman hyvin nopeallakin aikataululla. Jo nyt palvelumme on opiskelijasektorilla Suomen suurin.

Logosi.fi on täysin opiskelijoista koostuva yritys ja teemme itse kaiken verkkokaupan teknisestä toteutuksesta graafiseen suunnitteluun. Viimeisen vuoden aikana palvelumme avulla olemme toimittaneet yli 10 000 tuotetta. Meille ovat tervetulleita niin pienet kuin suuretkin järjestöt, yritykset sekä ryhmät. Anna logosi loistaa!

LOGOSIN TIIMI

Markus Suomi

markus@logosi.fi

Tommi Sauvonsaari

tommi@logosi.fi

Olli Manninen

olli@logosi.fi

Isabella Eskola

isabella@logosi.fi

Veikko Vanjoki

veikko@logosi.fi

Tuomas Pigg

tuomas@logosi.fi

Iita Harjula

iita@logosi.fi

Kasimir Laiho

kasimir.laiho@profea.fi

Aleksi Lahti

aleksi.lahti@profea.fi

Valtteri Isokorpi

valtteri.isokorpi@profea.fi

OTA RENNOSTI
ME HOIDAMME KAIKEN.

OTA YHTEYTTÄ